Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z formlive.pl

Zębate pompy hydrauliczne

Witold Szewczyk 2019-04-07 0 komentarzy
Zębate pompy hydrauliczne

Pompy są niezwykle istotne dla każdego układu hydraulicznego, w jakim się znajdują. Odpowiadają zarówno za podniesienie ciśnienia cieczy, jak i jej przetłoczenie z przestrzeni o niższym ciśnieniu do tej z ciśnieniem wyższym. Wybierając odpowiednią pompę, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry jak ciśnienie, wydajność, objętość robocza, a także prędkość obrotowa.

Pompy dzielą się na różne rodzaje, a największą popularnością cieszą się pompy zębate, które stanowią 75% rynku. Zapewniają funkcjonalność, która równie dobrze sprawdza się w rozbudowanych i małych układach. Ten typ mechanizmów można podzielić na:

  • pompy o zazębieniu wewnętrznym - ich budowa opiera się na dwóch kołach zębatych osadzonych ciasno w korpusie. Koła wykonując ruch, zasysają ciecz z tzw. komory ssawnej i zostaje ona przetransportowana do komory tłocznej. Ze względu na prostą konstrukcję jest to rozwiązanie bardzo popularne i niemal niezawodne.
  • pompy o zazębieniu zewnętrznym - zasada działania pozostaje ta sama, jedyna różnica występuje przy umiejscowieniu kół, które znajdują się na zewnątrz. Rozwiązanie stosowane jest w pojazdach wyposażonych w układ hydrauliczny otwartego obiegu, np. w maszynach rolniczych oraz roboczych.

Oferta sklepu obejmuje wysokiej jakości pompy od takich producentów jak PZB, Presko, Hydrocar oraz LIWA. Na zróżnicowany katalog składają modele o kołnierzach 3- i 4-otworowych, montowanych według normy ISO lub UNI, różniące się między sobą również ze względu na wydajność przepływu i kierunek obrotu. Zobacz więcej na temat szczegółów na stronie e-hydraulika.eu.

 

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...