Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z formlive.pl

Tracking IT - skuteczne namierzanie zgubionych urządzeń

Jakub Kołodziej 2022-02-08 0 komentarzy
Tracking IT - skuteczne namierzanie zgubionych urządzeń

Współcześnie bardzo trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo bez dostępu do urządzeń mobilnych. Korzysta z nich nie tylko kadra zarządzająca, ale i podwładni, przykładowo podczas kontaktowania się z klientami czy partnerami biznesowymi. Smartfony i tablety z dostępem do internetu dają możliwość odbierania e-maili oraz kontrolowania procesów odbywających się w magazynie, fabryce czy innym obiekcie. Urządzenia te są dość drogie, dlatego przedsiębiorcy wdrażają rozwiązania chroniące przed ich zgubieniem.

Problemy z odnalezieniem telefonu mogą zdarzyć się każdemu. Największe ryzyko występuje w dużych budynkach, w których przebywa wiele osób jednocześnie. Brak urządzenia jest jednoznaczny z niemożnością wykonywania obowiązków zawodowych, przez co przedsiębiorcy ponoszą straty. To właśnie między innymi z myślą o nich powstała oferta, z jaką można zapoznać się na witrynie ibcs.pl. Specjalizacją firmy, która ją prowadzi, jest tracking IT. Jej pracownicy proponują wyłącznie przetestowane rozwiązania mieszczące się w budżecie klienta, które sprawdzają się w wielu branżach.

Na katalog przedsiębiorstwa składa się Device Tracker. System ten służy do lokalizowania zgubionych urządzeń i znajduje zastosowanie zarówno w przypadku Androida, jak i iOS. Zwiększa on wydajność personelu, chroni przed przestojami i jest prosty w obsłudze. Rozwiązanie to określa, w jakim położeniu znajduje się smartfon czy tablet, a jeśli zachodzi taka potrzeba, wysyła informacje o niskim poziomie naładowania baterii.  

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...