Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z formlive.pl

Na jaką pomoc można liczyć od adwokata z Bielska Podlaskiego w sprawach o alimenty?

Anastazja Michalska 2022-11-27 0 komentarzy
Na jaką pomoc można liczyć od adwokata z Bielska Podlaskiego w sprawach o alimenty?

W trakcie rozprawy rozwodowej, poza podziałem majątku i ustaleniem opieki nad dziećmi, konieczne jest określenie wysokości świadczenia alimentacyjnego. Minimalna kwota jest zmienna, jednak w ciągu ostatnich lat wynosiła około 500 złotych. Oczywiście należy podkreślić, że ostateczna wartość jest zależna od kilku czynników. Warto również wspomnieć, że nawet w sytuacji, gdy alimenty zostały już zasądzone, to w każdej chwili można złożyć kolejny wniosek o podwyższenie wypłacanego świadczenia.

Od czego zależy wysokość zasądzonych alimentów?

Niestety nie istnieją żadne odgórnie ustalone reguły dotyczące określania wartości przyznawanych alimentów. Strona rozprawy może więc ubiegać się niemal o każdą sumę, jednak to sąd podejmuje ostateczną decyzję. Wszystko zależy od wieku dzieci oraz ich aktualnych potrzeb życiowych, a także wysokości zarobków czy posiadanego majątku rodzica, który jest zobowiązany do płacenia świadczenia. Najlepiej byłoby porozumieć się w tej kwestii podczas mediacji i ustalić korzystną dla obu stron kwotę. 

Już na etapie toczącej się sprawy rozwodowej można podjąć współpracę z adwokatami działającymi w Bielsku Podlaskim. Pomoc prawna udzielana przez Kancelarię Adwokacką Marcin Sakowicz polega na sporządzeniu niezbędnych pism oraz przygotowaniu świadków do sądowych przesłuchań. Prawnik podpowie również, jakie dokumenty okażą się pomocne przy ubieganiu się o świadczenia zarówno na dzieci, jak i byłego małżonka (przy rozwodzie z orzekaniem o winie). Kancelaria obsługuje mieszkańców Hajnówki, Siemiatycz oraz Bielska Podlaskiego. Alimenty to oczywiście tylko jedna ze spraw z zakresu prawa rodzinnego, którymi zajmują się prawnicy. Szczegółowy zakres usług udostępniono na stronie.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...