Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z formlive.pl

Jakie przepisy analizuje kancelaria prawna w Poznaniu?

Izabela Krupa 2023-07-02 0 komentarzy
Jakie przepisy analizuje kancelaria prawna w Poznaniu?

Wśród najczęściej rozpatrywanych w sądach spraw można wymienić rozwody. Nic dziwnego, że kancelaria prawna w Poznaniu wielu klientom pomaga w interpretowaniu prawa rodzinnego. Rozwodzący się małżonkowie chcą wiedzieć, jak aktualne przepisy wpływają na podział majątku oraz ustalanie zasad opieki nad dzieckiem. W szczególnych przypadkach następuje decyzja o złożeniu pozwu o rozwód z orzekaniem o winie i wniosku o ograniczenie praw rodzicielskich. Sąd kieruje się dobrem i bezpieczeństwem dziecka. Jeżeli rodzic rażąco zaniedbuje swoje obowiązki, stosuje przemoc i nie jest w stanie odpowiednio zająć się małoletnim, może nawet całkowicie utracić władzę rodzicielską.

Prawnicy często analizują też przepisy kodeksu karnego i gospodarczego. Klienci zgłaszają się do kancelarii w związku z:

  • konfliktem z pracodawcą i niewypłaceniem należnego za wykonaną pracę wynagrodzenia,
  • chęcią uzyskania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego,
  • byciem oskarżonym o posiadanie i sprzedaż środków psychoaktywnych,
  • nieprawidłowościami podatkowymi i nieświadomym łamaniem prawa karno-skarbowego,
  • uczestnictwem w sporze dotyczącym własności nieruchomości.

W jaki sposób interpretuje się przepisy? Adwokaci często odnoszą się do historii innych, podobnych spraw i orzecznictwa sądu w danej sytuacji. Ponadto zwracają dużą uwagę na przeanalizowanie faktów i zebranie wiarygodnych materiałów, które mogą być dowodem w sprawie.

Na stronie internetowej pod linkiem adwokatzajac.pl można dowiedzieć się więcej na temat różnych dziedzin prawa i usług adwokackich. Kancelarie przyjmują zarówno osoby indywidualne, jak i klientów biznesowych. Pierwszym etapem współpracy zazwyczaj jest udzielenie porady prawnej.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...