Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z formlive.pl

Jak prawidłowo promować profil na Instagramie?

Barbara Kucharska 2019-03-27 0 komentarzy
Jak prawidłowo promować profil na Instagramie?

Już od samego początku, czyli od razu po założeniu powinno się zadbać o to, aby profil przyciągał jak najwięcej obserwujących. Dlatego warto umiejętnie uzupełnić informacje o koncie, przygotowując interesujący opis, który zachęca do śledzenia. Istotne jest oczywiście zdjęcie profilowe, którego dobór zależy ściśle od specyfiki, tematyki i przeznaczenia danego konta.

O ile prowadzenie profilu o charakterze prywatnym nie stanowi problemu, bo polega na dzieleniu się urywkami z codziennego życia, o tyle konto komercyjne jest większym wyzwaniem dla właściciela. Wymaga bowiem pomysłowości i kreatywności, jeśli chodzi o wymyślanie tematyki publikowanej treści czy podejmowanie interakcji z użytkownikami.

Aby promować profil marki czy firmy, można postawić na publikowanie przydatnych treści związanych z danym produktem czy branżą, w której się działa. Porady, wskazówki, tutoriale, rankingi, oceny, recenzje – to wszystko jest w cenie. Warto również od czasu do czasu publikować materiały „od kuchni”, które pokazują codzienne funkcjonowanie firmy, jej pracowników, proces produkcji itd.

Prowadzenie komercyjnych kont na Instagramie to duże wyzwanie, które wymaga nie tylko kreatywności i pomysłowości, ale również umiejętności praktycznej realizacji przygotowanych strategii i planów. Do tego z kolei potrzeba wiedzy na temat funkcjonowania serwisu i doświadczenia w poruszaniu się w nim. Wszystko to sprawia, że wiele firm rezygnuje z prowadzenia profilu na własną rękę i powierza to zadanie specjalistom, takim jak np. agencja crazyfejm.pl. Jej pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak promować profil na Instagramie i pomogą w tym każdemu, kto się do nich zgłosi.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...