Bądź indywidualistą w morzu przedsiębiorców - z formlive.pl

Czego dowiesz się podczas kursu rysunku w Warszawie?

Małgorzata Błaszczyk 2022-09-03 0 komentarzy
Czego dowiesz się podczas kursu rysunku w Warszawie?

Jaką gramaturę powinien mieć papier przeznaczony do wykonywania rysunków danego typu? Jakie ołówki lepiej nadają się do szkicowania konturów, a jakie do cieniowania i podkreślania detali? Czym najlepiej rysować na drewnie? Czy zadowalać się tylko ołówkiem, czy sięgać również po piórko, węgiel, tusz, kredki? Dlaczego dawni mistrzowie najchętniej wykonywali szkice na papierze żeberkowym? Na czym polega lawowanie?

Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi znajomość technik, historii i kunsztu artystycznego. Można ją nabyć podczas kursów specjalnie organizowanych dla artystów. Szkoła rysunku Perspektywa od wielu lat organizuje kursy pomyślane dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Jej zespół stanowią absolwenci i aktualni studenci Politechniki Warszawskiej. Zajęcia odbywają się na Hożej. Dotyczą zarówno dziedzin specjalistycznych, np. architektury, jak również podstaw, które można opanować w stosunkowo krótkim czasie.

Aby zapisać się na kurs rysunku w Warszawie nie trzeba mieć za sobą żadnego przygotowania, ani doświadczenia. Wystarczy sama chęć poznania technik rysowania. Prowadzone są zajęcia grupowe, indywidualne i w plenerze. Regularnie organizowane spotkania informacyjne stanowią dobrą okazję do zaznajomienia się z kadrą wykładowczą i programem nauki. Warto skorzystać z tej możliwości, aby rysować pod okiem najlepszych.

Zdobyte umiejętności pozwolą rozwinąć skrzydła w dziedzinie rysunku i nabrać niezbędnej wprawności, dzięki której będzie się tworzyło własne dzieła.

Skomentuj artykuł jeżeli dowiedziałeś się czegoś ciekawego...